5 ویژگی مهم انواع تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی

5 ویژگی مهم انواع تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی

انتخاب تخت بیمارستانی مناسب تأثیر قابل توجهی بر راحتی و عملکرد شما خواهد داشت. هیچ تخت بیمارستانی ای وجود ندارد که به همه یکسان بخورد. نوع ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که تخت شما باید داشته باشد، به تکانه‌پذیری و وضعیت سلامتی شما بستگی دارد. بنابراین، انتخاب نوع مناسب تخت بیمارستانی می‌تواند یک تصمیم بسیار شخصی باشد. شناخت نیازهای بیمار و نحوه عملکرد تخت به شما کمک خواهد کرد تا ویژگی‌هایی را که می‌خواهید در آن وارد کنید، تعیین کنید.
از ویژگی‌هایی که باید در نظر بگیرید مطمئن نیستید؟ کارشناسان ما پنج ویژگی مهم را برای در نظر گرفتن هنگام انتخاب یک تخت بیمارستانی توضیح می‌دهند:

۱. دستی یا برقی؟
در کل، دو نوع اصلی از تخت‌های بیمارستانی وجود دارد، دستی و برقی. تخت دستی مدل ابتدایی‌تری است که برخی ویژگی‌های اضافی دارد. تخت برقی شامل انواع ویژگی‌های خودکار اضافی است که به شما امکان می‌دهد سر و پاهای تخت را حرکت دهید و به صورت الکترونیکی تنظیم‌های دیگری انجام دهید.

۲. حفاظ های تخت بستری
ریل‌های تخت ویژگی مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد اگر وجود داشتن خطر افتادن بیمار از تخت وجود دارد. چندین نوع ریل تخت وجود دارد. به نوعی که برای شخصیت استفاده‌کننده تخت مناسب است فکر کنید.

۳. تشک
نوع تشکی که انتخاب می‌کنید، تأثیر قابل توجهی بر راحتی دارد. همانند تخت‌های سنتی، شما برای انتخاب انواع تشک‌ها گزینه‌های زیادی دارید. نوع تشکی که نیاز دارید، ممکن است به وضعیت سلامتی و محدودیت‌های حرکتی شما بستگی داشته باشد. مدت زمانی که در تخت می‌گذرانید نیز یک ویژگی کلیدی است. اگر کاملاً در تخت بستری هستید، نیاز به یک تشک است که برای این شرایط بهتر تجهیز شده باشد.

5 ویژگی مهم انواع تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی
5 ویژگی مهم انواع تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی

۴. کنترل‌های از راه دور
امکان تنظیم تخت خود را با یک کلیک دکمه، ویژگی جذابی برای افرادی است که محدودیت‌های حرکتی دارند. کنترل‌های تخت وجود دارند که به شما امکان تنظیم سرپنجه، پایه، ریل‌های کناری و حتی ارتباط با افراد برای کمک در موارد اضطراری را می‌دهند. انواع کنترل‌های موجود به تولیدکننده تخت بستگی دارد.

۵. چرخ‌ها
آیا به یک تخت بیمارستانی نیاز دارید که باید جابجا شود یا یک تخت ثابت کافی است؟ بسیاری از انواع تخت‌ها دارای چرخ هستند. اگر به تختی با چرخ نیاز دارید، باید در مورد نوع چرخ‌هایی که باید انتخاب کنید فکر کنید. این بر اساس این است که چه‌قدر می‌خواهید تخت را منتقل کنید یا تغییر مکان دهید.

erfan
ارسال دیدگاه