5 ویژگی مهم صندلی خونگیری

5 ویژگی مهم صندلی خونگیری

5 ویژگی مهم صندلی خونگیری آزمایش‌های خون بخشی از معاونت معمول مراقبت بیماران است، بسیاری از بیماران حداقل یک بار در سال به عنوان بخشی از آزمون فیزیکی سالیانه خود آزمون خون انجام می‌دهند، برخی افراد با خطرات و تشخیص‌های خاص در برخی موارد ممکن است آزمون خون خود را بیشتر انجام دهند.

به هر حال، در یک مطب طب کار و تشخیصی خانواده یا بیمارستان اورژانس باید یک صندلی خون‌گیری برای انجام آژمایش های مختلف داشته باشد.

ادامه مطلب برای بیشتر بدانید که یک صندلی خون‌گیری چگونه استفاده می‌شود و چگونه این قطعه از مبلمان پزشکی می‌تواند به مطب پزشک و آژمایشگاه ها کمک می کند.

صندلی خون‌گیری چیست؟

به طور معمول یک صندلی خونگیری نامیده می‌شود، یکی از لوازم تجهیزات پزشکی و صندلی تخصصی است که به پزشکان اجازه می‌دهد به طور کارآمد و راحت خون بگیرند.

یک صندلی خون‌گیری با راحتی و کاربردی بودن در نظر گرفته شده است.

5 ویژگی مهم صندلی خونگیری
5 ویژگی مهم صندلی خونگیری

صندلی های خون گیری پوشیده از فوم سرد بسیار عالی دارای دو دسته فوم قابل تنظیم هستند که به بیمار اجازه می‌دهند که در طول خون‌گیری به طور راحت نشسته باشند، برخی از صندلی‌ها حتی شامل مکانیزم برقی برای دسترسی آسان‌تر هستند، این صندلی‌ها معمولاً در آزمایشگاه‌ها، مطب‌های طب کار و عمومی  و مراکز جمع‌آوری فراورده های خونی و اهدا خون استفاده می‌شوند.

همانطور که می دانید یک صندلی خونگیری از مهم‌ترین تجهیزات برای یک آژمایشگاه است.

مزایای صندلی خونگیری

یک صندلی خون‌گیری همان صندلی معمولی شما نیست، در ادامه به برخی از مزایای استفاده از صندلی‌های مختلف در مطب بپردازیم.

راحتی بیمار را بهبود ببخشید

احتمالاً یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از صندلی خونگیری این است که می‌تواند فرآیند را برای بیماران راحت‌تر کند، خون‌گیری برای بسیاری از بیماران می‌تواند موجب استرس شود، به ویژه اگر ترس از سوزن و خون داشته باشند.

یک خون‌گیری روزمره ممکن است از دو تا ده دقیقه طول بکشد، اما ممکن است بسته به عوامل مختلف طولانی‌تر باشد مانند خونگیری از افرادی که رگیابی این افراد دشوار است و یک صندلی خون‌گیری پوشیده از فوم بیماران را در یک موقعیت راحت نگه می‌دارد و دسته‌های فوم ضد لغزش اطمینان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند در طول فرآیند خون‌گیری در موقعیت خود باقی بمانند.

تضمین بهترین شیوه‌های خون‌گیری

برترین شیوه‌های خون‌گیری را که حرفه‌ای‌های بهداشتی باید زمانی که نمونه‌های خون را دریافت می‌کنند را مشخص می‌کند، یکی از موضوعات مشترک در این راهنماها استفاده از صندلی خونگیری به منظور اولویت دادن به راحتی و ایمنی بیمار است.

بهبود ایمنی بیمار

یک صندلی خون‌گیری طراحی شده همچنین ایمنی بیمار را بهبود می‌بخشد، متخصصان موافقند که بیماران همیشه باید در حال نشستن یا خوابیدن باشند هنگامی که خون از آن‌ها گرفته می‌شود، زیرا فرآیند گاهی اوقات ممکن است باعث سرگیجه یا سبک سری یا فینت کردن بیمار (معادل فارسی فینت کردن در زبان فارسی مساوی است با غش کردن) بشود.

نشستن بیماران در طول و بعد از خون‌گیری می‌تواند به کاهش این عوارض جانبی کمک کند و بیماران را در امان نگه دارد. علاوه بر این، صندلی‌های پدری خون‌گیری پوشیده از پد به راحتی قابل تمیز کردن و ضد عفونی بین استفاده‌ها هستند.

دسترسی به مراقبت بیمار را آسان‌تر کنید

اگر می‌خواهید خدمات بیشتری به بیماران ارائه دهید، در نظر داشته باشید که در یک صندلی خون‌گیری سه تکه سر و کار داشته باشید، ابعاد صندلی خون‌گیری می‌تواند از اندازه های استاندارد به صندلی های با صندلی‌های عریض‌تر برای جایگزینی بیماران بزرگ‌تر متغیر باشد.

افزایش وزن باعث افزایش خطر دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌های دیگر می‌شود که نیاز به آزمون‌های خون روزمره برای تشخیص و نظارت دارند.

آزمایشگاه خود را بهینه سازی کنید

هرچند صندلی خونگیری می‌توانند به بهبود جریان کاری بالینی شما کمک کنند، اما همچنین می‌توانند به سبک و کارآیی دفتر شما کمک کنند، صندلی خون‌گیری پوشیده از چرم مصنوعی در انواع رنگ‌های رویه ارائه می‌شوند تا سبک فضای شما را بهبود بخشند.

به جای استفاده از صندلی‌های فلزی و بی‌روح، یک صندلی با فوم عالی یا فومی می‌تواند فضا و فرآیندی گاهی اوقات استرس‌آور را به صورت مطلوبی راحت‌تر کند، همچنین برای تجهیز فضای دفتر خود به مجموعه‌ای از مبلمان‌های چند منظوره مناسب هستند.

اگر می‌خواهید یک صندلی خون‌گیری برای مطب خود پیدا کنید، دارای گزینه‌های زیادی هستید. برخی از گزینه‌های قابل توجه عبارتند از:

صندلی خونگیری با دسته های قابل تنظیم دارای طراحی تازه‌ای است که برای مطب شما عملی و شیک است. این یکی از ارزان‌ترین صندلی‌های خونگیری است که همه چیزی را دارد که برای ایجاد محیطی راحت و کارآمد لازم است.

erfan
ارسال دیدگاه